tel./fax (44) 781-22-08
tel. kom. 509-109-415
e-mail: biuro@serwispak.comUrządzenia do produkcji poduszek z powietrzem

Poduszki z powietrzem
Urządzenia do produkcji wypełniaczy z powietrzem dla zastosowań
w małych i dużych magazynach ...

  Smart


Maty z powietrzem
Innowacyjne rozwiązanie zabezpieczenia towarów matami wypełnionymi powietrzem pod ciśnieniem ...

  Air Speed HC


Wypełniacze papierowe
Urządzenia produkujące papierowe wypełniacze do paczek w formie zgniecionej wstęgi papieru ...

  Geo 100


Wypełnienia z pianki
System do tworzenia opakowań z pianki poliuretanowej to najlepsze zabezpieczenie dla twoich towarów ...

  Bagger

Jak zabezpieczyć notebooki, butelki szklane, słoiki i kartridże na czas transportu?

Nadmuchiwane opakowania  ochronne na butelki „Engineered Inflatable Packaging”, to dobry sposób na bezpieczne pakowanie laptopów i notebooków oraz szklanych butelek , kartridże do drukarek i tonerów.

Proces pakowania jest bardzo prosty, aczkolwiek potrzebny będzie kompresor.  Powietrze z kompresora lub sprężone  z butli wprowadza się poprzez specjalny „ustnik” lub otwór do foliowego opakowania, po wcześniejszym umieszczeniu w nim laptopa, butelki lub toneru.

opakowanie nadmuchiwane na laptopa

Pod ciśnieniem powietrza, komory rozprężają się, tworząc bezpieczną ochronę składającą się z kilku lub kilkunastu przegród w kształcie rurek  wypełnionych powietrzem. W poszczególnych przegrodach umieszczone są zaworki zwrotne, które nawet po przebiciu jednej z komór nadal utrzymują powietrze w pozostałych.

 

 

 

 

zaworek do nadmuchiwania opakowania

 

Opakowania nadmuchiwane są najlepszym ze znanych mi sposobów zabezpieczenia sprzętu komputerowego, szklanych opakowań i tonerów. Podczas wykonywanych prób drop test (upuszczanie butelki z pewnej odległości na posadzkę) opakowanie z powodzeniem ochroniło butelkę przed potłuczeniem.

przebite opakowanie nadmuchiwane

A co wówczas gdy nie posiadamy  kompresora.

Jeżeli nie posiadasz kompresora lub systemu powietrznego w magazynie, można wykorzystać mniejsze kompresory dostępne praktycznie w większości marketów budowlanych, w cenie do 400zł (Nie sprawdzają się pompki elektryczne do pompowania kół samochodowych). Najlepsze efekty uzyskamy używając reduktora ciśnienia co pozwoli nam ograniczyć ilość wtłaczanego powietrza oraz zmniejszyć ilość atmosfer. Poza opakowaniami na butelki i laptopy możemy wykonać na zamówienie dowolne opakowanie przy zużyciu paletowym.

 

 

  • butelka-folia
  • butelka-opak
  • laptop-folia
  • laptop-opak
  • sloik-puste