tel./fax (44) 781-22-08
tel. kom. 509-109-415
e-mail: biuro@serwispak.comSystemy do produkcji poduszek z powietrzem

Poduszki z powietrzem
Urządzenia do produkcji wypełniaczy z powietrzem dla zastosowań
w małych i dużych magazynach ...

  Smart


Maty z powietrzem
Innowacyjne rozwiązanie zabezpieczenia towarów matami wypełnionymi powietrzem pod ciśnieniem ...

  Air Speed HC


Wypełniacze papierowe
Urządzenia produkujące papierowe wypełniacze do paczek w formie zgniecionej wstęgi papieru ...

  Geo 100


Wypełnienia z pianki
System do tworzenia opakowań z pianki poliuretanowej to najlepsze zabezpieczenie dla twoich towarów ...

  Bagger

Jak zabezpieczyć notebooki, butelki szklane i kartridże na czas transportu?

Od niedawna w naszej ofercie pojawiły się opakowania nadmuchiwane. Nadmuchiwane opakowania  ochronne „Engineered Inflatable Packaging” to dobry sposób na bezpieczne pakowanie laptopów i notebooków oraz szklanych butelek , kartridże do drukarek i tonerów.

Proces pakowania jest bardzo prosty. opakowanie nadmuchiwane na laptopa       Powietrze z kompresora lub sprężone  w butli wprowadza się poprzez specjalny zawór lub otwór do foliowego opakowania, po wcześniejszym umieszczeniu w nim laptopa, butelki lub toneru.

 

zaworek do nadmuchiwania opakowania

Pod ciśnieniem powietrza, komory rozprężają się tworząc bezpieczną ochronę składającą się z kilku lub kilkunastu przegród w kształcie rurek wypełnionych powietrzem. W poszczególnych przegrodach umieszczone są zaworki zwrotne, które nawet po przebiciu jednej z komór utrzymują powietrze w pozostałych.

 przebite opakowanie nadmuchiwane

 

 

 

Opakowania nadmuchiwane są najlepszym ze znanych mi sposobów zabezpieczenia sprzętu komputerowego, szklanych opakowań i tonerów. Podczas wykonywanych prób drop test (upuszczanie butelki z pewnej odległości na posadzkę) opakowanie z powodzeniem ochroniło butelkę przed potłuczeniem.

 

A co wówczas gdy nie mamy do dyspozycji  kompresora.

Jeżeli nie posiadasz kompresora lub systemu powietrznego w magazynie można wykorzystać tanie kompresory do pompowania kół. Oczywiście najlepsze efekty uzyskamy dostosowując ciśnienie do wielkości opakowania i zaleceń producenta folii.