tel./fax (44) 781-22-08
tel. kom. 509-109-415
e-mail: biuro@serwispak.comUrządzenia do produkcji poduszek z powietrzem

Poduszki z powietrzem
Urządzenia do produkcji wypełniaczy z powietrzem dla zastosowań
w małych i dużych magazynach ...

  Smart


Maty z powietrzem
Innowacyjne rozwiązanie zabezpieczenia towarów matami wypełnionymi powietrzem pod ciśnieniem ...

  Air Speed HC


Wypełniacze papierowe
Urządzenia produkujące papierowe wypełniacze do paczek w formie zgniecionej wstęgi papieru ...

  Geo 100


Wypełnienia z pianki
System do tworzenia opakowań z pianki poliuretanowej to najlepsze zabezpieczenie dla twoich towarów ...

  Bagger

       Smart Bagger do piany poliuretanowejSystem foam-in-bag, podobnie jak foam-in-place, służy do tworzenia przeciwwstrząsowych ochronnych opakowań z pianki poliuretanowej. Jest to jeden z najlepszych sposobów zabezpieczenia produktów przed uszkodzeniem podczas ich transportu.

W skład systemu wchodzi maszyna wyprodukowana poprzez firmę „Intellipack” Smart Bagger, dwa komponenty A i B do tworzenia piany poliuretanowej, chemia czyszcząca oraz rękaw folii.

Odmierzona porcja pianki wstrzyknięta przez urządzenie do rękawa foliowego, rozpręża się pod wpływem zmieszania dwóch komponentów oraz ciepła około 200 krotnie zwiększając swoją objętość.

Urządzenie jest w pełni automatyczne, dające możliwość ustawienia kilku różnych wielkości tworzonych wypełniaczy.

 

 

 

W jaki sposób  wytwarzane są takie formy z pianki wypełniającej?

Wytworzenie formy  zabezpieczającej, odbywa się poprzez połączenie dwóch płynnych składników chemicznych  tworzących piankę i wtryśnięcie ich do ochronnego worka ze speacjalnej folii HDPE.

Urządzenie Smart Bagger,  wtłacza zmieszane ze sobą dwa składniki w określonej przez operatora ilości a następnie zamyka folię zgrzewem, nie pozwalając pianie wydostać się na zewnątrz i zetknąć z pakowanym produktem.

wypełniacz z pianki   Zabezpieczone sprzęgło samochoduW ten sposób przygotowany worek z płynną jeszcze masą wkładamy do kartonu, umieszczając na nim zabezpieczany produkt (w chwili gdy pianka zaczyna powiększać swoją objętość)  i lekko wciskamy go w rosnącą piankę do połowy swojej grubości. Czas zastygania jest w przeciwieństwie do innych pian bardzo krótki. Już po 3-5 sekundach po zamknięciu kartonu pianka przybiera trwały kształt.   Następnie wytwarzamy drugi worek i umieszczamy go w kartonie nad produktem, dociskając do pakowanego przedmiotu. Po zamknięciu kartonu pianka  wypełni wszystkie wolne przestrzenie i zastygnie unieruchamiając pakowany przedmiot z góry oraz z dołu. Worek z folii oczywiście uniemożliwi bezpośredni kontakt i ochranianym elementem i już po ok. 5 sekundach opakowanie z pianki jest gotowe, karton szczelnie wypełniony a towar dobrze zabezpieczony, umieszczony pomiędzy dwoma formami z pianki.

Urządzenie Bagger może również tworzyć ciągły łańcuch wypełnionych pianką  elementów ochronnych jak przedstawiono to na ilustracji poniżej:

Pianka zabezpieczająca

Zaletą tego urządzenia jest możliwość  wyprodukowania opakowania ochronnego bez potrzeby przygotowania kosztownej często formy. Pozwala to w przypadku zróżnicowanego towaru na wykonywanie różnych wielkości osłon z pianki poliuretanowej dopasowanych do różnych wielkości kartonów. Tak wykonane zabezpieczenia dopasowujące się do kształtu wyrobu to pewność dotarcia nieuszkodzonych wyrobów do klienta.
Komponenty do maszyny Bagger Materiały eksploatacyjne:

  •     Komponent  A
  •     Komponent  B
  •     Folia zabezpieczająca
  •     Rozpuszczalnik

 

Wymiary urządzenia:

  • wysokość: 1,66m x szerokość: 0,83m x  długość: 1,13m
  • zasilanie 360V (wtyk siłowy 32A, 5 pin)