tel./fax (44) 781-22-08
tel. kom. 509-109-415
e-mail: biuro@serwispak.comUrządzenia do produkcji poduszek z powietrzem

Poduszki z powietrzem
Urządzenia do produkcji wypełniaczy z powietrzem dla zastosowań
w małych i dużych magazynach ...

  Smart


Maty z powietrzem
Innowacyjne rozwiązanie zabezpieczenia towarów matami wypełnionymi powietrzem pod ciśnieniem ...

  Air Speed HC


Wypełniacze papierowe
Urządzenia produkujące papierowe wypełniacze do paczek w formie zgniecionej wstęgi papieru ...

  Geo 100


Wypełnienia z pianki
System do tworzenia opakowań z pianki poliuretanowej to najlepsze zabezpieczenie dla twoich towarów ...

  Bagger

Dlaczego warto zwracać uwagę na grubość folii?

wielkości grubości folii Spora część  firm chcąc podnieść atrakcyjność swojej oferty zataja informację z jakiej grubości wykonana jest folia używana do produkcji poduszek z powietrzem, oferując rzekomo niższą cenę za tej samej długości rolkę.

Grubość folii jest jednak decydująca jeżeli chodzi o wytrzymałość wytwarzanych poduszek, długość utrzymywania powietrza, jak również cenę. Czym cieńsza folia tym niższa cena za rolkę, ale co za tym idzie mniej wytrzymała poduszka z niej wyprodukowana. Różnicę zilustrowano na zdjęciu po prawej stronie.

Pomiar grubości folii w mikronach    Obie rolki mają tą samą długość ale fizycznie folii grubszej jest wagowo więcej, a więc cena za rolkę musi być nieco wyższa. Serwispak używa standardowo folii HPT Premium (elastyczna LDPE) o grubości 34-38 mikronów. Poniżej pomiar wykonany na „rękawie” czyli podwójnej grubości, stąd  wynik na wyświetlaczu wskazuje 68 mikronów.

Niektóre firmy oferują  sporo cieńszą folię (przeważnie 20 mikronów) co pozwala im obniżyć cenę za rolkę kosztem jakości. Jakiej grubości oferowana jest folia możemy ocenić nawet bez mierzenia. Jeżeli standardowa rolka ma długość nie 500 ale 1000mb, możemy śmiało twierdzić, że folia ma grubość 19-21 mikronów.

Co ważne, średnica jak również waga  1000 metrowej rolki nie jest dużo większa od rolki mającej 500 metrów. W naszej ofercie również znajduje się folia Classic 27 mikronowa, ale wieloletnia praktyka wskazuje, że Klienci chętniej wybierają nieco droższą folie 37 mikronów.

Wybór wielkości poduszek z powietrzem

Biodegradowalna folia typu EP-Flex    Rolka folii HPT  Jeżeli chodzi o wielkość poduszek z powietrzem to każda z oferowanych maszyn może pracować na standardowych foliach HP i HPT w 3 rozmiarach poduszek: 10cm x 20cm, 15cm x 20cm, oraz 20cm x 20cm przy długości rolki 500metrów bieżących.

W ofercie posiadamy również folie  EP-Flex, przyjazne dla środowiska z uwagi na to, że wykonane są z dodatkiem biodegradowalnych składników.

Pomimo użycia folii 20 mikronowe folie te mają dużo większą wytrzymałość na pękanie, co zilustrowana na zdjęciu po prawej stronie. Ten rodzaj folii dostępny jest w wielkościach poduszek: 7cm x 22,5cm, 13cm x 22,5cm, 17cm x 22,5 cm przy długości rolki 600 metrów bieżących.

Dla maszyny Air Speed 5000 dostępne są również folie EP-Flex bez biodegadowalnego dodatku w wielkościach:

13cm x 22,5cm, 17cm x 22,5 cm, 20cm x 27,5cm przy długości rolki 800mb