Logo Serwispak kolorowe

Wypełniacze do paczek

Wypełniacze do paczek

Jaki wypełniacz do paczek wybrać?

Zniszczenie towaru w trakcie transportu nie tylko powoduje wzrost kosztów, ale również narusza zaufanie do firmy, a w dalszej konsekwencji utratę Klienta.

Jak sprawnie, szybko oraz tanio zabezpieczyć ładunek na czas wysyłki?

W naszej ofercie znajdziecie wypełniacze do pakowania paczek w postaci tanich worków z powietrzem, jak również ekologiczne wypełnienia papierowe czy chrupki styropianowe do zasypywania towaru. Większość wypełniaczy z oferty mamy fizycznie w naszym magazynie.

Możesz również sam produkować wypełniacze do paczek zgodnie ze swoim potrzebami. W naszej ofercie dostępne są urządzenia do wytwarzania poduszek z powietrzem, które dostarczamy partnerom bezpłatnie, bez ponoszenia przez nich kosztów użytkowania. Jedyny koszt to zakup materiałów eksploatacyjnych.

W ten sposób masz pełną kontrolę nad zapotrzebowaniem i unikniesz konieczności częstych dostaw gotowych produktów do wypełniania. Dla magazynów  oraz sklepów internetowych które jednak zdecydują się na gotowe wypełniacze do kartonów w hurtowych ilościach, posiadamy również atrakcyjną ofertę.

Przed podjęciem decyzji o wyborze rodzaju systemu ochrony weź pod uwagę m.in. takie czynniki jak rozmiar towaru, jego wagę oraz czy jest on podatny na uszkodzenia. Sam decydujesz, czy potrzebny jest Ci wypełniacz papierowy, styropianowy, a może z pochodzący w 100% z recyclingu?  Wybierz produkt najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom.

Rodzaje wypełniaczy do paczek

Wypełniacze do paczek

Przygotowywanie paczek do wysyłki jest bardzo ważne, ponieważ od tego zależy ich bezpieczeństwo w czasie transportu. Kluczowe znaczenie ma nie tylko jakość wybranego opakowania, ale również umieszczenie odpowiedniego zabezpieczenia. Tylko co wybrać? Jakie rozwiązania sprawdzą się przy zabezpieczaniu zawartości paczek? Na pewno godne uwagi są wypełniacze do paczek!

Czym są wypełniacze do paczek?

Do powstania wypełniaczy do paczek przyczynił się wzrost popularności zakupów online i usług transportowych. Wystarczy nam telefon ze stałym dostępem do sieci, a szybko kupimy, to czego potrzebujemy – od odzieży po kosmetyki, sprzęt RTV, chemię, a na lekach czy na dekoracjach kończąc.

Jednak problem stanowiło to, w jakim stanie dotrą do nas zamówione rzeczy, ponieważ wiadomo, że każdego dnia firmy transportowane przewożą wiele różnych paczek i nigdy nie było wiadomo, czy z naszą będą obchodzić się odpowiednio. Dlatego zaczęto poszukiwać rozwiązań, które pozwolą na zabezpieczenie wszystkich transportowanych towarów i tak na rynek trafiły wypełniacze do paczek.

Co skrywa się pod ich terminem? Czym są wypełniacze do paczek? To nic innego jak surowiec, który pozwala skutecznie wypełnić wolne przestrzenie w kopercie czy też w kartonie po umieszczeniu w nim produktów przeznaczonych do wysyłki. Wypełniacze do paczek produkowane są wyłącznie z solidnych, ale i lekkich surowców, które wykazują odporność na wpływ wielu różnych czynników, w tym na przykład na zgniecenia, zniszczenia czy zakrzywienia.

Potrafią też unieruchomić dany produkt i sprawić, że nie będzie się on przemieszczał, zwiększając przy tym szanse na to, że paczka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Jakby tego było mało, to wypełniacze do paczek są też łatwe w użytku i nie sprawiają problemów przy utylizacji.

Jakie są rodzaje wypełniaczy do paczek?

Wypełniacze do paczek oferowane są w wielu różnych rodzajach, więc każdy z nas ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Co zatem mamy do wyboru? Jakie są rodzaje wypełniaczy do paczek? Na pewno warto zacząć od wypełniaczy Skropak, znanych również jako wypełniacze piankowe lub chipsy, ponieważ to ekologiczne i biodegradowalne rozwiązania, które są produkowane ze skrobi kukurydzianej.

Skropak służy do wypełnienia wolnych przestrzeni wewnątrz opakowania oraz skutecznie zapobiega przemieszczaniu się przedmiotów. Jest też bardzo lekki i wygodny w użyciu, a dzięki temu, że nie brudzi i nie przykleja się do towaru, cieszy się sporym powodzeniem. Skropak sprawdzi się głównie przy zabezpieczaniu oraz pakowaniu małych, delikatnych oraz ostrych przedmiotów.

Zatem to dobry wybór zarówno do przesyłek, w których znajdują się plastikowe oraz szklane butelki, opakowania z kosmetykami, czy też zabawki lub inne tego typu przedmioty. Dzięki temu, że można nim wypełnić wolne przestrzenie, sprawdzi się też w zabezpieczeniu przedmiotów o niestandardowym kształcie.

Tuż obok czekają wypełniacze papierowe w postaci papieru makulaturowego lub papieru nacinanego, a więc także ekologiczne rozwiązania, które nie stanowią obciążenia dla naszego środowiska. Papier makulaturowy idealnie sprawdza się przy wypełnianiu pustych przestrzeni w kartonach, a dzięki temu, że sprzedawany jest w rolkach, nie ma problemów z jego przechowywaniem. Warto także zauważyć, że papier makulaturowy dobrze stabilizuje nawet ciężkie przedmioty i zabezpieczy je przed ocieraniem się o siebie nawzajem, więc to dobrym wybór  do zabezpieczenia różnych produktów.

Z kolei papier nacinany możemy wykorzystać nie tylko do wypełnienia kartonu, ale również owijania pakowanych produktów, ponieważ po rozciągnięciu daje strukturę 3D (tak zwanego plastra miodu). Papier ten będzie bardzo dobrym wyborem przy pakowaniu i zabezpieczaniu leków, kosmetyków, suplementów czy innych tego typu produktów.

Na tym jednak nie koniec propozycji, ponieważ do wyboru czekają również poduszki powietrzne, czyli rodzaj wypełnienia w postaci foliowych poduszek, które są wypełniane powietrzem. Na korzyść tego typu wypełniaczy do paczek przemawia bardzo atrakcyjna cena, ale również to, że sprawdza się jako zabezpieczenie wielu różnych towarów podczas transportu. Co ciekawe, to właśnie poduszki powietrzne mogą być przez nas wykorzystywane nie tylko do uzupełniania pustej przestrzeni w kartonie, ale również do owijania pakowanych przedmiotów.

Dodatkowo tego typu wypełniacze dobrze nadają się do tego, by uwypuklić kształt torebek, teczek, czy nawet butów, co sprawi, że w czasie transportu nie zmieni się ich kształt. Warto zauważyć, że poduszki powietrzne oferowane są w wielu różnych rozmiarach, więc nie będzie problemów z wypełnieniem nawet kopert czy małych kartonów.

Kto powinien sięgać po wypełniacze do paczek?

Jak już było wspomniane, mamy do czynienia z rozwiązaniami, które dedykowane są głównie do zabezpieczenia towarów znajdujących się w paczkach. Dlatego to idealny wybór dla wszystkich firm, które specjalizują się w produkcji i dystrybucji różnego typu produktów. Nie ma tutaj znaczenia, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, mała firma czy też prężnie działające przedsiębiorstwo. Wypełniacze do paczek można wykorzystywać przy zabezpieczaniu produktów i to z wielu różnych segmentów rynku. To dobry wybór do pakowania i zabezpieczenia elektroniki, elementów dekoracji, zastawy stołowej, czy nawet kosmetyków i leków.

Oczywiście to idealny wybór też do zabezpieczenia wszystkich produktów znajdujących się w szklanych i plastikowych butelkach, słoikach itp. Poza tym po wypełniacze do paczek mogą też sięgać klienci indywidualni, zwłaszcza jeśli często wysyłają towary do członków swojej rodziny czy też po prostu zajmują się sprzedażą swoich prywatnych rzeczy.

Jak wybrać odpowiedni wypełniacz do paczek?

Choć do wyboru czeka wiele różnych wypełniaczy do paczek, to wcale nie oznacza, że można sięgać po przypadkowe rozwiązania. Musimy liczyć się z tym, że poszczególne rodzaje wypełniaczy dedykowane są do różnych zadań, a od naszego wyboru zależy, czy przewożone rzeczy dotrą bezpiecznie do celu. Jak zatem wybrać odpowiedni wypełniacz do paczek? Jak przebrnąć przez to zadanie? Nie będzie to takie trudne, jak by się mogło wydawać, o ile weźmiemy pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim mowa tutaj o rodzaju pakowanego przedmiotów czy jego wielkości.

W tym przypadku im większa paczka, tym większy musi być odstęp od brzegu kartonu, ale odpowiednio wypełniony. W dobrze przygotowanej paczce do wysyłki nie może być pustych przestrzeni, więc jeśli okaże się, że do kartonu wchodzi za dużo wypełniaczy, to lepiej sięgnąć po mniejszy karton lub wykorzystać różne formy zabezpieczenia. Poza tym dobrym zabezpieczeniem przesyłek o dużych gabarytach jest ich umieszczenie na paletach. Innym, ale jakże ważnym czynnikiem, pozostaje waga towaru, ponieważ innych rozwiązań będziemy potrzebowali przy lekkich towarach, a innych przy bardzo ciężkich.

Dlatego wybierając rodzaj wypełniacza, lepiej mieć to na uwadze i sięgnąć po rozwiązanie, które będzie w stanie zabezpieczyć towar w czasie transportu, a nie narażać go na uszkodzenia. Nie możemy zapominać także o tym, że towary mogą różnić się między sobą kształtem i innych rozwiązań będą wymagać od nas symetryczne przedmioty, a innych te, które mają niestandardowy kształt. Przedmioty niesymetryczne, mające wystające elementy musimy dobrze unieruchomić, żeby nawet po przypadkowym przekręceniu paczki, nie przemieszczały się w kartonie.

W tym zadaniu idealnie sprawdzą się wypełniacze papierowe lub formy z pianki. Istotne znaczenie ma również to, czy wysyłane towary są podatne na uszkodzenia czy też na stłuczenia. Jeśli do wysyłki są kruche przedmioty, to trzeba sięgnąć po takie rozwiązania, które zapewnią delikatną amortyzację. Dlatego pod żadnym pozorem nie powinniśmy sięgać po twarde wypełniacze, ponieważ ich wykorzystanie nie wyjdzie nam na dobre.

Co zatem sprawdzi się przy bardzo delikatnych przedmiotach? Jakie wypełniacze do paczek wykorzystać? Bez względu na to, czy będziemy pakowali delikatne elementy szklane czy też plastikowe, to warto brać pod uwagę poduszki wypełnione powietrzem, ponieważ właśnie one zapewnią najlepsze bezpieczeństwo. Jeśli mimo wszystko nadal nie będziemy pewni tego, na jakie wypełniacze do paczek postawić, to możemy poprosić o pomoc dystrybutora.

Do swojej dyspozycji zawsze mamy sztab wykwalifikowanych osób, które nie tylko zapewniają wysoką jakość obsługi, ale również posiadają szeroką wiedzą o oferowanych rozwiązaniach. Dzięki temu możemy liczyć na informacje o poszczególnych wypełniaczach, ale również na pomoc przy wyborze optymalnych rozwiązań. To z pewnością ułatwi nam zadanie i sprawi, że zawsze będziemy mogli odpowiednio zabezpieczyć towary, które zamierzamy wysyłać.

Ile zapłacimy za wypełniacze do paczek?

Prawdę mówiąc, to koszt wypełniaczy do paczek może być bardzo różny, a to, ile dokładnie zapłacimy, zawsze będzie zależeć od wielu różnych czynników. Najważniejsze znaczenie ma to, po jaki rodzaj wypełniaczy do paczek sięgniemy. Innych kosztów należy spodziewać się za wypełniacze z papieru makulaturowego, a jeszcze inne za wypełniacze z papieru nacinanego. Jeszcze inaczej wyceniane są wypełniacze Skropak czy poduszki powietrzne.

Kluczowe znaczenie ma również wielkość naszego zamówienia i w tym przypadku im więcej wypełniaczy będziemy chcieli zamówić, tym wyższych kosztów trzeba się spodziewać. Mimo wszystko skupienie się na ofercie profesjonalnego dostawcy sprawia, że nie trzeba obawiać się nadwyżki kosztów. To jednak nie powinno nikogo dziwić, ponieważ profesjonalni dystrybutorzy dokładają starań, by sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów, w tym również tych najbardziej wymagających.

Dlatego nie dość, że każdy ma szansę nabyć naprawdę dobrej jakości wypełniacze do paczek, które można dobrać do swoich potrzeb, to jeszcze są one oferowane w dobrych cenach. Dzięki temu nawet firmy z ograniczonym budżetem nie muszą martwić się o swoje finanse, ponieważ zawsze będą mogły pozwolić sobie na zakup wypełniaczy do paczek od dobrego dostawcy.