tel./fax (44) 781-22-08
tel. kom. 509-109-415
e-mail: biuro@serwispak.comUrządzenia do produkcji poduszek z powietrzem

Poduszki z powietrzem
Urządzenia do produkcji wypełniaczy z powietrzem dla zastosowań
w małych i dużych magazynach ...

  Smart


Maty z powietrzem
Innowacyjne rozwiązanie zabezpieczenia towarów matami wypełnionymi powietrzem pod ciśnieniem ...

  Air Speed HC


Wypełniacze papierowe
Urządzenia produkujące papierowe wypełniacze do paczek w formie zgniecionej wstęgi papieru ...

  Geo 100


Wypełnienia z pianki
System do tworzenia opakowań z pianki poliuretanowej to najlepsze zabezpieczenie dla twoich towarów ...

  Bagger

karton z folią na laptopa      Oferowane opakowania zawieszeniowe lub membranowe składają się z kartonu oraz zamocowaniej na nim antypoślizgowej folii o dużej elastyczności, która po włożeniu pod nią pakowanego elementu utrzymuje go z daleka od brzegu kartonu.

Takie rozwiązanie dobrze zabezpiecza pakowany towar przed uderzeniami i wstrząsami w czasie przeładunku i transportu.

Oferowane przez Serwispak opakowania z zabezpieczeniem zawieszeniowym, możemy podzielić na 3 grupy:

 

  • Opakowania zawieszeniowe typu QuickQuick  – Opakowanie kartonowe wraz z folią membranową, które można samodzielnie złożyć do kształtu pudełka z produktem zawieszonym pod folią w środku opakowania. Opakowanie składa się z jednego kartonu na którym znajduje sie elastyczna wkładka. Rozmiary opakowań quick oraz dodatkowe informacje, znajdziesz w aktualnościach w temacie – Opakowania składane QUICK (tabela wielkości również na dole tej strony).

 

  • Opakowanie Swing zawieszenioweSwing – Dwa elementy kartonowe z elastyczną folią. Zabezpieczają produkt poprzez zawieszenie go pomiędzy dwoma membranami i umieszczenie w kartonie. 

Reasumując w systemie Quick mamy jeden karton, w Flex wkładkę plus opakowanie kartonowe a w Swing dwie wkładki plus pudełko kartonowe.

Sposób umieszczania przedmiotu w opakowaniu Quick Techniki umieszczania i unieruchomienia  przedmiotów są różne i zależą od wielkości pakowanego elementu, jego ciężaru oraz tego jak daleko ma się znajdować od brzegów kartonu i  w jaki sposób ma być zawieszony.

Dla przykładu, korzystając z systemu „quick” możemy przedmiot umieścić pod membraną, która po złożeniu kartonu zostaje naciągnięta i utrzymuje element zabezpieczany w środkowej części opakowania jak przedstawiono to na rysunku obok i poniżej.

Kolejność pakowania przy użyciu kartonu quick

Większe przedmioty takie jak drobny sprzęt AGD, części maszyn, kasy fiskalne, sprzęt RTV można zabezpieczyć metodą „swing”.

Opakowanie zawieszeniowe swing     Unieruchomienie produktu następuje poprzez umieszczenie go pomiędzy dwoma kartonami z elastycznymi membranami. Przy takim rozwiązaniu potrzebny jest dodatkowy karton jako zewnętrzne opakowanie. Membrany na przedstawionym po prawej stronie rysunku myszą zostać lekko napięte, więc opakowanie zewnętrzne kartonowe musi być odpowiednio mniejsze.

 

 

 

 

 

Na trzecie rozwiązanie tzw. „flex” składa się karton oraz wkładka  z membranom. Produkt umieszczamy pod folią przymocowaną do wkładki i po złożeniu wkładamy do przygotowanego kartonu. Flex można zamówić z kartonem lub samą wkładkę z folia.

 Flex wkładka z laptopem          

      W tym systemie świetnie sprawdzają się opakowania na laptopy z matrycą 10-17. Powyżej prezentowany karton w systemie „flex” posiada dodatkowo miejsce na akcesoria, w tym kabel zasilający.

Opakowanie flex na butelki

System Flex jest bardzo dobrym zabezpieczeniem dla opakowań szklanych w tym butelek  z drogimi alkoholami. Estetyczny wygląd zawieszonej butelki sprawia, że chętnie jest to opakowanie stosowane podczas wysyłania prezentów.

 

Poniżej proces poszczególnych etapów pakowania w systemie quick

Kolejność pakowania towaru z użyciem opakowania Quick

Dostępne wielkości jak w tabeli poniżej:

Opakowania kartonowe zawieszeniowe

Rozmiary opakowań Quick