tel./fax (44) 781-22-08
tel. kom. 509-109-415
e-mail: biuro@serwispak.comUrządzenia do produkcji poduszek z powietrzem

Poduszki z powietrzem
Urządzenia do produkcji wypełniaczy z powietrzem dla zastosowań
w małych i dużych magazynach ...

  Smart


Maty z powietrzem
Innowacyjne rozwiązanie zabezpieczenia towarów matami wypełnionymi powietrzem pod ciśnieniem ...

  Air Speed HC


Wypełniacze papierowe
Urządzenia produkujące papierowe wypełniacze do paczek w formie zgniecionej wstęgi papieru ...

  Geo 100


Wypełnienia z pianki
System do tworzenia opakowań z pianki poliuretanowej to najlepsze zabezpieczenie dla twoich towarów ...

  Bagger

        Wybór odpowiedniego wypełniacza jest rzeczą bardzo istotną, gdyż od niego zależy bezpieczeństwo naszych towarów podczas transportu. Wybór właściwego wypełniacza zależy od wielu czynników takich jak:

  • Czy przedmiot ma kształt symetryczny

Symetryczne przedmioty łatwiej jest zablokować w kartonie używając np. narożników Nomapack lub profili ochronnych. Warto przy tym dobrać odpowiedni rozmiar kartonu, pozwalający na to, żeby pakowany przedmiot był odsunięty przynajmniej 5-7cm od każdego boku kartonu. Dobrą metodą jest także owinięcie przedmiotu w maty wypełnione powietrzem

  • Czy towar posiada wystające elementy, które będą potrzebowały dodatkowej ochrony

Przedmioty niesymetryczne, mające wystające elementy musimy dobrze unieruchomić, żeby nawet po niechcącym przekręceniu paczki o 180% nie przemieszczały się w kartonie. Jeżeli przedmiot ma ostre wystające elementy trzeba je bezwzględnie zabezpieczyć używając np. profili ochronnych, form z pianki „IntelliPack” lub wypełniaczy papierowych.

  • Ile jest pustego miejsca w paczce

Dobrze przygotowana paczka do wysyłki to paczka, w której nie ma pustych przestrzeni! Jeżeli do kartonu wchodzi za dużo wypełniaczy – zamów mniejsze kartony lub 2-3 rodzaje. Podczas wypełniania nie wkładaj mniejszej ilości materiału wypełniającego. Wkładaj go do kartony tyle, żeby była „lekka górka” co pozwoli dobrze unieruchomić pakowany element. Jeżeli używasz urządzeń do produkcji poduszek z powietrzem nie napełniaj poduszek jak balonów. Poduszka lekko niedopompowana ma dużo lepsze właściwości amortyzacyjne i wytrzymałość na uderzenie, jak również dużo lepiej dopasowuje się do kształtu towaru i łatwiej ją wcisnąć w szczelinę pomiędzy towarem a opakowaniem.

  • Jaki jest rozmiar pakowanego elementu

Pamiętaj o tym, że czym większa paczka tym większy musi być odstęp od brzegu kartonu. Dobrym zabezpieczeniem dużych gabarytowo przesyłek jest umieszczenie ich na palecie. Elementy długie takie jak karnisze, rury, listwy powinniśmy dodatkowo wzmocnić przed możliwością ich złamania lub zgięcia. Bardzo dobrym systemem zabezpieczania dużych przedmiotów jest zastosowanie pianek unieruchamiających IntelliPack.

  • Ile waży towar

Poważnym błędem popełnianym przez osoby przygotowujące towar do wysyłki jest nieprawidłowy dobór opakowania i wypełniacza do wagi wysyłanych towarów. Zbyt słaby karton często pęka i gniecie się pod wpływem ciężkiej zawartości. Wypełniacz np. typu flo-pak lub poduszki z powietrzem przy ciężkich elementach zostaje zgnieciony i przestaje unieruchamiać pakowany towar. Podobnie jest z papierem który w czasie transportu ugniata się i traci swoje właściwości wypełniające. Z naszego doświadczenia wynika, że w takim przypadku dobrze będzie nadawała się do wypełniana kostka styropianowa lub wypełniacz z pianki

  • Czy pakowany przedmiot jest podatny na stłuczenie lub ukruszenie?

Do kruchych przedmiotów potrzebujących delikatnej amortyzacji nie polecamy stosowania twardych wypełniaczy. Przy pakowaniu elementów szklanych lub plastikowych świetnie sprawdzają się systemy „air cushion technology” produkujące  poduszki wypełnione powietrzem.

  • Ekologia

Coraz więcej Klientów zwraca uwagę na ekologiczne opakowania i wypełniacze. Firma Serwispak w swojej ofercie posiada ekologiczną folię EP-Flex Renew do produkcji wypełniaczy w postaci poduszek z powietrzem. Oferowana folia wyrzucona na wysypisko rozkłada się od roku do pięciu lat (w zależności od panujących warunków), nie pozostawiając po sobie żadnych nieprzyjaznych dla środowiska odpadów. Drugim ekologicznym wypełniaczem jest wypełniacz papierowy produkowany głównie z surowców wtórnych.

Pamiętaj! Gdy uszkodzony przedmiot dotrze do odbiorcy naraża to nas nie tylko na koszty zwrotu i ponownej wysyłki towaru ale także ogranicza zaufanie do naszej firmy!