Logo Serwispak kolorowe

Firmy kurierskie

Firmy kurierskie

Wymagania firm kurierskich

Firmy kurierskie wymagają  właściwego przygotowania przesyłki do transportu. Wiele z nich uznaje  reklamacje  tylko w przypadku, gdy przesyłka była dobrze zabezpieczona, a towar unieruchomiony wypełniaczami. Zaleca się odsunięcie pakowanego towaru minimum 5 cm od brzegu kartonu i wypełnienie pustej przestrzeni wypełniaczami do paczek. Stosowanie materiałów wypełniających pomaga wyegzekwować należny zwrot poniesionych kosztów w przypadku uszkodzenia paczki i transportowanego towaru.

 Poniżej przedstawiamy kilka rad zebranych ze stron wiodących firm kurierskich.

„Użyj wystarczającej ilości luźnego wypełniacza, aby mieć pewność, że zawartość nie będzie się przesuwać podczas wstrząsów pudełka. Zaleca się, aby pudełko było nieco przepełnione w celu uwzględnienia układania się materiału w trakcie wysyłki.”

„Wytrzymałość opakowania powinna być dostosowana do ciężaru oraz kształtu zawartości. Nie należy formować z kartonu nieregularnych kształtów, tylko użyć większego opakowania i puste przestrzenie uzupełnić wypełniaczem.„

„Wolne przestrzenie wewnątrz kartonu powinny być wypełnione tak, aby zawartość opakowania nie mogła się przemieszczać. Wypełnienie należy dobrać w zależności od rodzaju przewożonych towarów, ich wagi oraz odporności.”

„Dodatkowe zalecenia przy pakowaniu towarów: stosowanie wypełniaczy w celu zabezpieczenia towaru oraz wypełnienia wolnej przestrzeni w opakowaniu.”

„konieczne jest … umieszczenie wewnątrz opakowania zabezpieczeń, które uniemożliwią przemieszczanie się zawartości wewnątrz opakowania”

„Zawartość w twardym opakowaniu powinna być otoczona wypełniaczem.„

Jak widzimy – firmy kurierskie mają konkretne wymagania i zalecają stosowanie wypełnień do paczek. Biorąc sobie te rady do serca unikniemy wielu strat, związanych z  reklamacjami, ponowną wysyłką i niezadowoleniem Klientów.